Tungsten Bakır Askeri

Tungsten Bakır Askeri Resim

Giriş

Tungsten bakır askeri malzemesi, iyi sertlik, yüksek erime noktası ve düşük tungsten ısıl genleşme katsayısı özelliklerini yüksek iletkenlik kabiliyeti ile birleştiren iki tungsten ve bakırın birbirinden ayrılamaz çözünebilir metalden imal edilmiştir. Yüksek termal iletkenlik, iyi bir performans kompozitidir. Bakır tungsten askeri malzemesi sadece iyi termal iletkenliğe ve düşük termal genleşme katsayısına sahip değildir, aynı zamanda tungsten bakır içeriğini değiştirerek termal iletkenlik ve genleşme katsayısını da tasarlayabilir.

Uygulama

Tungsten bakır askeri alaşımının işlenmesi kolaydır. Bu özel karakteristik serisiyle, bakır tungsten askeri mekanik, elektrik, alet ve diğer sivil sanayide yaygın olarak kullanılmaktadır ve ayrıca askeri sanayide havacılık, uzay uçuşu, silahlar için karmaşık bileşenlerin yanı sıra önemli bileşenlerin yapımında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Askeri kullanımda yüksek sıcaklık malzemesi olarak uygulanan bakır tungsten askeri malzemelerinin teorisi, hava sıcaklığının olaya yakın olduğu zaman, tungsten sıcaklığının erime noktasını (3.000 over) aşmasıdır. tungsten bakır malzemelerindeki bakır buharlaşır ve daha sonra tungsten bakır askeri parçaların sıcaklığını büyük ölçüde azaltan çok fazla ısı emer. Aşağıdaki tablo, yüksek sıcaklık tungsten bakırının özelliklerini göstermektedir.

Çok az malzeme bu kadar yüksek sıcaklıkta çalışmaya devam edebilirdi. Bu nedenle, tungsten bakır askeri malzemenin önemli kullanımlarından biri, yüksek hızda ve yüksek sıcaklıkta hava akımı ablasyonu ve roket ve füzelerde, gaz dümeni, meme, boğaz astarı, burun kozalakları, vb. Gibi parçaları yıkamaktır. elektromanyetik tabanca tankının, egzoz borusunun ve yörünge malzemelerinin tıbbi bir kapağı olarak kullanılabilir. Bu uygulamalarda, bakır tungsten askeri malzemeleri kesinlikle aşağıdaki iki madde olarak ele alınmalıdır.

Yüksek sıcaklık mukavemeti, ablasyona karşı iyi direnç ve tungsten bakır askeri malzemesinin yüksek sıcaklıkta aşınmaya karşı dayanıklılığını garanti etmek için, tungsten iskelet yoğunluğunun ve iskeletin yoğunluğunun yüksek olduğundan emin olması gerekir. Bu nedenle, bu uygulamadaki bakır tungsten askeri malzeme genellikle% 5 ila% 10 bakır içerir.

Ve tungsten bakır askeri malzemelerinin gazlaştırılmasını sağlamak ve büyük bir ısı kütlesini absorbe ederek malzeme yüzey sıcaklığını sorunsuzca azaltmak için, tungsten iskelet gözeneklerinin çok iyi bağlantı ve iyi kılcal fonksiyona sahip olduğundan emin olunması gerekir. Düşük bakır içeriğinde.