Volfram vasest sõjaline otsik
Sissejuhatus
Volfram vasest otsik on tõukekambri oluline osa. Selle esimene pool on kahandatud keskelt kitsaks kurguks väikseks. Ja raketi laienemine põhja pärast kitsast kurku väikesest suurest väljapoole. Pärast raketi kitsast põgenemist kõri viimasest osast läbib raketi korpus kõrge rõhuga gaasi esimese poole düüsi. See struktuur võimaldab õhuvoolu kiirust, mis tuleneb tühjenduse ristlõikepindala muutustest, õhuvoolust heli alatoonini, kuni kiirendatakse ülehelikiirusele.
Põhimõte
raketi mootori gaasi vool põlemiskambris rõhu all läbi düüsi liigub tagurpidi A1 düüsi. Selles etapis järgib gaasi liikumine põhimõtet, et vedeliku liigutamine toru ristlõikes väikese kiirusega, väikese ristlõikega suure ristlõikega, nii et õhuvool kiirenes pidevalt. A2-s kiirendatakse gaasi voolukiirust veelgi, 2–3 km / s, mis võrdub helikiiruse 7–8-kordse kiirusega, luues seega suure tõukejõu. Pealegi on rakettide pritsimistorus sarnane disain.
Sisestage
1. Konvergentne otsik: voolu suuna ristlõikepindala väheneb järk-järgult, suure masinaga lennates põhjustab mittetäielik paisumine tõukejõu suurt kaotust;
2. Eject otsik: koosneb reguleeritavast ühtlasest peaotsakust ja fikseeritud või reguleeritavast väljundist. See on kerge ja lihtsa ülesehitusega, suudab säilitada häid töötulemusi laia lennutegevuse ulatuses, seda on laialdaselt kasutatud paljudes suure jõudlusega õhusõidukites;
3. Reguleeritav otsik: kasutatakse peamiselt kiirlennundusega turboreaktiivlennukite põlemisel või turboventilaatori sõjaväelisel põlemisel. Düüside pindala suhet on lihtne reguleerida, see võib varieeruda sõltuvalt lennutingimustest ja sageli täielikult laiendatud olekus.